Astrologie a zdraví

O zdraví

Značná část moderní společnosti žije v přesvědčení, že jejich zdravotní stav je problémem lékaře a v případě problémů se odevzdá do rukou odborníků, kteří s nimi něco udělají. Jejich přístup je velmi pasivní, čekají, že moderní věda a technologie jim pomůže, aniž by se sami museli příliš namáhat.

Také jsem si to kdysi myslela a zlom v mém pohledu nejen na zdraví, ale farmaceutický průmysl jako takový, nastal před léty – jak už to často bývá – když jsem řešila své zdravotní problémy. Měla jsem silné bolesti, které mne úplně paralizovaly a chystala jsem se na operaci. Už je to dlouho, ale tenkrát jsem se z vyšetření vypravila do knihkupectví a z množství knih jsem sáhla po knize od doktora Jana Hnízdila. Hned na začátku knihy upozorňuje na to, že „léčba pomocí léků, pokud nejde o překlenutí akutního období, může pacienta těžce poškodit.“ Místo klidu na lůžku a operace doporučoval cvičení, práci s dechem a procházky. Poslechla jsem a operace se nekonala. Přestože se nemoc po pár letech vrátila, už jsem věděla, že něco dělám špatně a o operaci jsem ani na chvíli neuvažovala – což ovšem také znamená sílu říci NE doktorům, kteří jsou zvyklí, že k nim pacienti vzhlížejí a poslušně vykonávají, co se jim řekne. Jenže na světě existují vzpurní Berani, ale i další hůře ovladatelní živočichové….:-)

 

Na doktora Hnízdila navázaly všechny knihy z řady Doba jedová od dalších autorů, zejména však profesorky Strunecké a profesora Patočky a odstartovali moji změnu pohledu na svět. Před tím mne ani nenapadlo, že by někdo mohl preferovat své gigantické zisky na úkor poškození zdraví miliard lidí, že je to vůbec možné. A to bylo někdy okolo roku 2014 a byl to teprve začátek snahy o pochopení toho, co se ve společnosti děje. Ale to by byl hodně dlouhý článek a protože si každý může v této oblasti dohledat informace sám, pokusím se o shrnutí významných astrologických cyklů a konstalací v samostatném článku.

Ale co to má vše společného s astrologií? Jde o to, že k tomu, aby člověk byl ochoten přjmout rady vycházející z učení tradiční astrolgie, musí nejprve dojít k uvědomění, že projevy na fyzické úrovni, tedy na těle, odrážejí v první řadě vnitřní duševní nastavení každého z nás a že hlavní úsilí při léčbě by mělo vést spíše k pochopení psychosociálních souvislostí a způsobům jejich prožívání.

A jak může astrologie člověku pomoci? Lékařská astrologie hledá u člověka místa se sníženou odolností na základě astrologických přiřazování a analogií. Např. Člověk, který si stěžuje na bolest hlavy, špatně prožívá znamení zvěrokruhu přiřazované hlavě, tedy Skopce. Kdo si stěžuje na problémy s nohama, má problémy s energií Ryb. To znamená, že pracvěpodobně příliš málo používá svou citovou, intuitivní a nesobeckou stránku. Symptom je tedy důsledek psychyckého zanedbání a astrologie může naznačit, kde došlo ke ztrátě rovnováhy a ukázat cestu k nalezení harmonie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *