Astrologie a zdraví

Nejvýznamnější konstelace na prosinec 2023

Na rozdíl od listopadu 2023 jsou konstelace mundánní (působící na celou planetu) i konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice vcelku harmonické a situace politická i ekonomická by méla být stabilní. Přece jen je předvánoční období a většina lidí má jiné myšlenky, než sledovat dění ve společnosti.

V prosinci vstoupí Slunce do znamení Kozoroha a to v pátek 22. prosince 2023 v 4.27 hodin SEČ, nastane tak zimní slunovrat. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice Prahy pak bude podbarvovat dění na našem území po následujícího čtvrt roku až do 20. března 2024, tedy do Jarní rovnodennosti.

Co se týká prosince, nejvýznamější konstalace budou:

Neptun, který se dlouhodobě nachází v Rybách, přestává být 6.12.2023 retrográdní. To by mohlo znamenat poněkud drsné probuzení do reality. Iluze se vytrácí.

13.12.2023 Novoluní ve Střelci

Merkur, který se pohybuje v Kozorohu, bude od 13.12.2023 retrográdní a to až do konce měsíce. V tomto čase se nedoporučuje nakupovat zásadní a drahé věci, uzavírat významné smlouvy, dohody. Je lepší soustředit se na dokončení toho, co jste zahájili v minulosti, případně provést revizi a kontrolu. Na celospolečenské úrovni to znamená, že by to mohlo zpomalit tok informací a výměnu zboží, obchody asi nepůjdou tak, jako bývalo v předvánočním čase obvyklé.

27.12.2023 Úplněk v Raku

26. prosince 2023 T-kvadratura mezi Lunou v Blížencích, Merkurem s Marsem ve Střelci a Neptunem v Rybách – to je z astrologického hlediska dost komplikovaný den. Vyhíbejte se konfliktům, které můžete způsobit třeba popíjením alkoholu ve zvýšené míře, k tomu totiž Neptun vybízí.  

26. – 31. prosince 2023 Merkur konjukce Mars ve Střelci v kvadrátech na Neptuna v Rybách – to je náročnější období, kdy může dojít nejen k dramatickým dějům ve společnosti i v přírodě, jako např. teroristické činy či válečné a náboženské konflikty, silné výkyvy počasí, ale také můžeme být opět strašeni nějakou epidemií infekčních chorob. Věřte, že strach je větší nepřítel než nemoc sama a vyražte za sportem, či pobavit se s přáteli nebo potěšit rodinu. Snažte se udržet si dobrou náladu a nenechte se masírovat médii. Raději je vypněte.

Silvestrovský večer ovlivní T-kvadratura mezi Lunou v Panně, Saturnem v Rybách a Venuší ve Střelci. To úplně dobrou náladu nepřináší a mnozí z nás, při bilancování událostí za posledních několik let, budou plní obav, co přinesou roky příští. Nechci být poslem špatných zpráv, ale obávám se, že tyto obavy jsou na místě.

Prosím, nezapomeňte při používání zábavní pyrotechniky, že lesy, louky, parky, domácnosti… jsou plné zvířat, které netuší, co se děje a jsou velmi vystrašení. Buďte prosím ohleduplní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *