Astrologie a zdraví

Nejvýznamnější konstelace na srpen 2023

 

Pokud plánujete v srpnu vyrazit na dovolenou, dovolím si doporučit spíše jeho první polovinu, ideálně 4. – 14.8.2023. Poté, v polovině srpna, nastane období velmi rizikové, na obloze se spojí Merkur s Marsem v Panně a Slunce bude v kvadratuře na Uran. To jsou silně nehodové konstalace, hrozí ztráta kontroly, impulzivita. Takže je dobré se zklidnit, nikam nespěchat a krotit se. To potrvá zhruba do 24.8. Pak už pomalu nastanou chladnější dny a to zejména 31.8. – 1.9.2023, kdy bude Luna v konjunkci s Neptunem. Zato jsou ale tyto dva dny ideální na meditaci, rozjímání či návštěvu kulturních zařízení a uměleckých dílen.

 

Srpen 2023 začíná opozicí mezi Merkurem v Panně a Saturnem v Rybách, což zrovna neusnadňuje komunikaci. Víkend od 4. do 6.8.2023 může být zajímavý, Slunce ve Lvu bude v kvadratuře na Jupiter v Býku, lidé se budou bavit, užívat si, pojídat dobrá jídla, popíjet a utrácet peníze, zatímco Venuše se dostane do kvadrátu s Uranem a tak mohou vzniknout náhlá citová splanutí. Nakolik budou perspektivní – na to bych moc nesázela.

Každopádně obdobído 14.8.2023 bude příjemné, plné zábavy a hodování.

 

Potom přijdou dramatičtější děje, kdy se zhruba od 15.8. dostává Slunce do kvadratury na Uran. Dále 21. – 23. srpna se ocitne Mars pohybující se ve znamení Panny v opozici na Neptuna ve znamení Ryb, a to zvýší pravděpodobnost řádění vodního a zemského živlu. Leckde na planetě mohou přijít tornáda a bouře. I konec srpna mezi 25. a 28., kdy se utvoří opozice mezi Sluncem ve znamení Panny a Saturnem ve znamení Ryb, může přinést zemětřesení, sesuvy půdy, závaly či zřícení budov.

 

Do 27.8.2023 je Mars ve znemení Panny, kde klade důraz na detail, zaměření se na konkrétní činnosti a zvyšuje píli a pracovitost. Kromě toho posiluje skromnost a spořivost.

 

Od 27. srpna v 15:19 vstupuje Mars do znamení Vah, v němž se zdrží až do 12. října 2023. Přestože se zde necítí úplně dobře, Váhy jsou mírumilovné a diplomatické a dávají lidstvu šanci urovnat konflikty jak mezi jednotlivci, tak i státy.

 

Dále jen stručně, lunární uzly přešli již 18.7.2023 na osu Beran/Váhy a Venuše bude až do 9.10.2023 retrográdní. Ale o tom zase jindy….

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *